Bagażnik samochodowy na rowery

Dni stają się coraz dłuższe, wiosenna pogoda częściej zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wychodzimy pospacerować, pobiegać, pomaszerować z kijami. Bardzo popularna jest także jazda na rowerze, ale nie zawsze chcemy jeździć w okolicy naszego domu. Często wybierając się gdzieś samochodem, chcielibyśmy zabrać rower ze sobą. Z tego powodu warto zamontować bagażnik samochodowy na rower.

Jaki bagażnik wybrać i na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, jednak musimy zastanowić się na tym, jaki sposób montażu będzie dla nas najlepszy? Jaki wysoki jest samochód, jaki jest dostęp do bagażnika, czy mamy hak holowniczy, ile rowerów będziemy przewozić i ile pieniędzy możemy przeznaczyć na zakup?

Bardzo popularne i stosunkowo niedrogie są bagażniki dachowe. Minusem jednak jest to, że nie każdy poradzi sobie z montażem rowerów na dachu samochodu. Szczególnie dotyczy to osób o mniejszym wzroście i niezbyt silnych. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę zwiększony opór powietrza, który wpłynie na spalanie paliwa podczas podróży.

Inne rozwiązanie to bagażnik samochodowy na rowery instalowany na tylnej klapie pojazdu. Plusem jest to, że każdy sobie poradzi z zakładaniem i zdejmowaniem ładunku. Jednak mamy bardzo utrudniony a często uniemożliwiony dostęp do bagażnika naszego auta.

Ostatni typ to bagażnik na hak holowniczy. Również w tym przypadku zakładanie i zdejmowanie rowerów jest nieskomplikowane i niewymagające siły. Niestety jednak wiele samochodów nie posiada haka, a dodatkowo cena takiego bagażnika jest wyższa od innych.

Wybór jest spory i od nas zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *