Etapy leczenia koronami protetycznymi

Korony zębowe są trwałym i estetycznym rozwiązaniem protetycznym. Umocowane są na zębach lub jako nadbudowa implantu na stałe, w odróżnieniu od uzupełnień ruchomych, które po każdym posiłku trzeba wyjmować w celu wyczyszczenia. Pełnią funkcję uzupełniającą, ochraniającą i stabilizującą zęby.

Zalety koron ceramicznych

Materiałem używanym do wykonania koron zębowych jest porcelana. Każda korona posiada rdzeń, który jest albo z metalu, albo również z porcelany. Korony porcelanowe Kraków wykonane bez rdzenia metalowego zapewniają idealną estetykę odbudowywanego zęba. Dzięki zastosowaniu takich koron możliwe jest uzyskanie idealnej głębi i optymalnej przezierności porównywalnej ze zdrowym zębem. Ponadto są one bardzo wytrzymałe oraz bardzo dobrze tolerowane przez organizm ludzki. Dodatkową zaletą jest to, że bakterie i kamień nazębny gromadzą się w mniejszym stopniu.

Etapy zabiegu zakładania koron protetycznych

Korony porcelanowe Kraków można założyć podczas dwóch wizyt. Na pierwszej lekarz w znieczuleniu szlifuje ząb, ustala kolor przyszłej korony (porównując kolornik z zębami sąsiednimi), a także pobiera wycisk, na podstawie którego w laboratorium technik dentystyczny wykona nową koronę. Oszlifowany ząb zostaje zabezpieczony koroną tymczasową. Druga wizyta to oddanie gotowej korony po sprawdzeniu warunków zgryzowych oraz estetycznych i całkowitej akceptacji pacjenta.

Korony porcelanowe Kraków są trwałe, ale należy pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, aby służyły one przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *