Obóz żeglarski mazury

Wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży to idealny pomysł na odpoczynek zarówno dla najmłodszych, jak i ich opiekunów. Dzięki różnego rodzaju obozom czy koloniom podopieczny może dobyć wiele nowych umiejętności, zrelaksować się, spędzić czas z rówieśnikami, jak również nauczyć samodzielności i dostosowania się do określonych zasad postępowania. Jednym z ciekawych pomysłów na atrakcyjne spędzie wolnego czasu jest obóz żeglarski Mazury. Dla kogo dedykowany jest tego rodzaju wypoczynek? Jak wygląda taki obóz dla dzieci i młodzieży? Jak do niego się przygotować?

Wyjazd na obóz z elementami żeglarstwa – dla kogo?

Obóz sportowy, na którym uczestniczy uczą się lub doskonalą sztukę żeglowania to bardzo dobry pomysł w szczególności dla osób aktywnych. Dzieci, których pasją jest sport, ruch oraz nowe wyzwania. To wypoczynek dla wychowanków, którzy potrafią przystosować się do każdych warunków, nie boją się wody, jak również gotowani są na nowe przygody. Obóz żeglarski Mazury dedykowany jest dzieciom od 8 do 18 roku życia. Jak wygląda tego rodzaju wyjazd? Czego uczą się na nim uczestnicy?

Jak wygląda i na czym polega obóz żeglarski na Mazurach?

Obozy letnie organizowane na terenie pięknych polskich jezior to wypoczynek połączony z aktywnością ruchową i wieloma atrakcjami. Wyjazdy przeznczone dla młodszych dzieci w szczególności obejmują naukę przygotowania małych łódek żeglarskich, samodzielne posługiwanie są wszystkimi narzędziami i przedmiotami na łódce czy teoretycznym zapoznaniem się z różnego rodzaju pojęciami. Program ponadto obejmuje różnego rodzaju atrakcje, jak przygody kajakowe, zabawy wodne czy relaks w terenie.

Obóz żeglarski Mazury dla młodzieży powyżej 13 roku życia oferują profesjonalne szkolenia pływania na jachtach. Grupy dzielone są na te dla początkujących, jak bardziej zaawansowanych, których celem jest doskonalenie swoich umiejętności i przeżywanie nowych przygód. Dla młodzieży organizowane są również kilkudniowe rejsu po jeziorze, podczas których dzieci uczą się sztuki żeglarskiej, kultury, zwyczajów i poszanowania innych osób znajdujących się na wodzie i nie tylko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *