Dom

Oświetlenie jako dekor wnętrza w stylu loftowym 

Ponieważ aranżacje w stylu loftowym są raczej minimalistyczne, ale jednak wyraziste i nigdy nudne, warto dobrze przemyśleć dekory, które będą w takiej przestrzeni kluczowe dla stworzenia konkretnego klimatu. Świetnie sprawdza się oświetlenie, które jest przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, ale designerskie lampy bez problemu tworzą odpowiedni nastrój. Jakie wybierać do wnętrz w stylu loftowym? Sprawdź koniecznie już teraz.

 

Lampy industrialne 

 

W pokojach urządzonych w stylu loftowym króluje surowy klimat. Dominuje czerń oraz szarości i struktura betonu. Właśnie dlatego zaleca się, aby nieco rozbić ponurą aranżację oświetleniem, a gra świateł może z powodzeniem stanowić główną dekorację. Z jednej strony akcent ozdobny będzie subtelny i wciąż minimalistyczny, z drugiej na tyle wyróżniający się, że ożywi całą przestrzeń. 

Świetnie sprawdzą się wiszące lampy industrialne. Te z dużymi, metalowymi kloszami znajdziesz między innymi na https://loftlight.pl/. Pamiętaj tylko, że lampa wisząca musi mieć jak najprostszą formę, powinna być pozbawiona dodatkowych dekorów. 

 

Oświetlenie uzupełniające 

 

We wnętrzach loftowych świetnie sprawdzą się małe kinkiety i światło punktowe ścienne. Rewelacyjnym dekorem będą lampy z żarówkami Edisona, które nie stanowią głównego źródła światła, ale są dobre jako dodatek. Wybierać możesz również niewielkie lampki z dodatkiem naturalnego drewna w podstawie. Drewno doskonale ożywia surowość i mroczność stylu loftowego i nieco go ociepla.