Trzy powody, dla których warto kupić kokon niemowlęcy

Kokony dla niemowląt cieszą się obecnie ogromną popularnością. I zdecydowanie nie jest to jedynie kwestia mody, która dotarła do Polski ze Szwecji. Legowisko z podwyższonymi bokami ma bowiem wiele zalet, z których korzyści mogą czerpać zarówno rodzice, jak i ich dzieci. Sprawdź, dlaczego warto kupić modny kokon niemowlęcy.

 

Produkt wielofunkcyjny

Rodzice na całym świecie zakochali się w kokonach niemowlęcych ze względu na ich wielofunkcyjny charakter. Legowisko można nie tylko po prostu włożyć do łóżeczka. Taki produkt może z powodzeniem zastąpić łóżeczko turystyczne. Ponadto może przydać się w przypadku niemowląt śpiących w łóżku rodziców czy też posłużyć np. jako miejsce zabawy.

 

Komfort dla dziecka

Jedną z największych zalet kokonów niemowlęcych jest niewątpliwie wygoda, jaką zapewniają dzieciom. Przypominające gniazdo legowisko może kojarzyć się maluchowi z warunkami w brzuchu mamy, co z kolei może mieć spory wpływ na łatwość zasypiania i jakość snu. Ponadto niemowlęta lubią niewielkie przestrzenie, dlatego w mięciutkim kokonie czują się bardzo komfortowo.

 

Bezpieczeństwo

Podwyższone boki kokonów niemowlęcych z oferty sklepu online Home&Baby znacząco zwiększają bezpieczeństwo dzieci. W przypadku położenia legowiska na łóżku rodziców można zminimalizować ryzyko upadku. Z kolei obecność kokonu w łóżeczku to idealna opcja dla ruchliwych niemowląt, które mogłyby uderzyć się o szczebelki mebla. Maluch nie powinien też wydostać się z legowiska podczas zabawy.